Punktipilved

Punktipilvedes on objekti digitaalne info, see sisaldab suurt hulka ruumiliste koordinaatidega punkte. Andmed saadakse laserskaneerimise teel. Täna on laserskaneerimine üks kõige arenenum hoonete ja objektide mõõdistamise meetodeid. Skaneerimisel saadakse palju erinevaid punktipilvi. Liites kokku erinevad punktipilved moodustub nendest objektikujuline ruumiline punktide kogum. Mõõdistamiseks kasutame uuema põlvkonna FARO FOCUS S70 skannerit.

Skaneerimise kiirust mõjutavad sellised tegurid nagu objekti suurus, maht ja ruumide suurus ning kuju: tühja lao skannimine nõuab vähem aega kui korterelamu. Sama oluline on rajatise hõivatus; mööbel, ehitusjäätmed, tellingud. Skanner on võimeline looma nii must-valget kui ka värvilist punktipilve. Must-valge režiim võtab vähem aega, kuid punktide värviline pilv on informatiivsem, kui on vaja andmeid objektide värvi ja tekstuuri kohta. Must-valge režiim skaneerib suure pindalaga objekte palju kiiremini ja sellest piisab 2D-jooniste tegemiseks. Need tegurid mõjutavad ka edasist modelleerimist. Vastavalt kliendi vajadustele me ka puhastame punktipilved üleliigsest infomürast, lihtsustades nii arhitektide, projekteerijate ja disainerite edasist tööd.

Punktipilvede redigeerimiseks kasutame ReCapi. See on Autodeski tasuline programm. Enamik Autodeski tooteid: AutoCad, Revit, 3DMax toetavad pilvede laadimist taustana. Seda funktsiooni toetavad ka muud kujundusprogrammid, näiteks Archicad.

Tehtud tööd

reklaam2
reklaam3
reklaam
reklaam2 reklaam3 reklaam